Czy hejtować jest łatwiej niż nienawidzić? Dlaczego mąż, żona czy szef, którzy zatruwają nam życie, są toksyczni, a nie trujący? Przykłady, anegdoty, humor, elegancja i erudycja. Trzej znakomici język...
Przyjaciele, którzy stają się nienawistnymi wrogami. Zaciekli rywale, którzy zawierają sojusze. Jak układały się relacje Berlin–Moskwa przez ostatnie 300 lat? Znawca tematu, autor „Cesarzowej Europy”,...
Obrazki zwierząt i kwiatów, niedokończone rysunki i kropki do połączenia. Ćwiczenia z kaligrafii i omówienie nowych trendów w kolorowaniu – wszystko to w trosce o relaks i nasze dobre samopoczucie.
Podróż po bezkresie rosyjskiej duszy w towarzystwie wieloletniego korespondenta GW wydalonego z Rosji w 2015 r., który opisuje Rosjan z talentem i wnikliwością godną Gogola, Tołstoja i Sołżenicyna.
Unikalne świadectwo miłości, determinacji i odwagi wobec stalinowskiego terroru – w nowym przekładzie Jerzego Czecha, który w pełni oddaje literackie walory wspomnień żony wybitnego rosyjskiego poety.
Jak 100, 80 czy choćby 50 lat temu wyglądały znane nam dziś miejsca i budynki? Blisko 100 barwnych, pełnych anegdot i solidnej wiedzy felietonów o starym, klimatycznym Krakowie.
Czy są imiona przeklęte albo takie, które zapewniają pomyślność? Znakomity językoznawca prof. Jerzy Bralczyk i felietonista Michał Ogórek opowiadają o tym, jak zmieniają się nasze imiennicze gusta.
Historia emerytowanego inżyniera mechanika, który w ciągu 166 dni pokonał ponad 12 tys. km kajakiem z Lizbony do New Smyrna Beach na Florydzie i został Podróżnikiem Roku 2015 „National Geographic”.
Historia chłopaka z Przymorza, który miał marzenia, smykałkę do boksu i jeszcze tyle ambicji i samozaparcia, by nie bać się dążyć do realizacji wszystkiego, czego zapragnął.
Wybór tekstów jednego z najwnikliwszych świadków historii XX-wiecznego teatru w Polsce. Zawiera eseje, które do dziś pozostają najistotniejszymi zapisami legendarnych spektakli Grotowskiego i Kantora.
Zastanawiasz się nad swoim postępowaniem, chcesz nad sobą popracować, by unikać fałszywych przekonań i niewłaściwych ocen. Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Oto książka, która uczyni Cię trochę lepszym.
Wędrówka w przeszłość okupacyjną. Piotr Bojarski, autor cyklu „Kryptonim «Posen»”, odsłania wojenne dzieje Poznania, miasta wcielonego do III Rzeszy i poddanego bezlitosnej germanizacji.
Wspomnienia przesiedlonych o czasach wielkiej niepewności, o bólu i poniżeniu, ale też o sukcesach małych i dużych, odniesionych na przekór wszystkiemu. Opowieści dalekie od szkolnej lekcji historii.
Choć Piotr Skrzynecki odszedł od nas w 1997 r., Jan Nowicki kontynuuje z nim rozmowę. Dyskutuje z Panem Piotrem o poezji, aktorstwie, spadku cen złota, za nic mając dzielącą ich niebotyczną odległość.
Hanna Krall zapisuje świat. A gdyby tak zapisać Hannę Krall? Jej własnymi słowami… Zbiór rozmów z autorką słynnej „Białej Marii”. O jej twórczości, widzeniu świata i własnej biografii.
Obudź swój mózg! Rozruszaj szare komórki! Pamięć można wyćwiczyć! Dołącz do grona osób, która zawsze chcą być na czasie, i obok joggingu uprawiaj neurofitness. Pomoże Ci w tym niniejszy poradnik.
Poradnik, który uczy myśleć na pełnych obrotach. Bestseller „New York Timesa”, przełożony na 18 języków i uznany za jedną z najważniejszych pozycji ruchu mindfullness. Kreatywności można się nauczyć!
Kto to jest lekarz? Na jaką nagrodę mogą liczyć lekarze i jak się mierzą z porażkami? Skąd czerpią wzory? Czego się boją? 27 rozmów o życiu, śmierci, miłości, zdrowiu, chorobie i szczęściu.
Reporterska antologia ukazująca historię Górnego Śląska i kształtowanie się górnośląskiej tożsamości odległej od romantycznej tradycji i mitu szlacheckiego dworku.