Zobacz inne numery(99+)Bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy tworzony wraz z czytelnikami. Oferuje możliwość proponowania tematów, komentowania artykułów, zadawania pytań oraz tworzenia własnych tekstów i zdjęć.Prenumeruj
Prezydenci Stanów Zjednoczonych – każdy z nich był osobą szczególną. Miał zalety i wady jako człowiek i jako polityk. Dokonywał wielkich czynów, ale także popełniał błędy. Historie prezydentów Stanów ...
Barwna opowieść o żaglowcu legendzie. Autor przedstawia najważniejsze momenty w całej długiej historii Pogorii. Od powstania, przez szkoły pod żaglami, rejs na Antarktydę, walkę o przetrwanie po zmian...
Profesor, łobuz, mędrzec, błazen, geniusz. Piotr Skrzynecki świata nauki. Kontestator schematów. Bezkompromisowy obrazoburca. Oto Jerzy Vetulani w anegdotach. Historie opowiedziane w tej książce pokaz...
Zobacz inne numery(23)Czasopismo popularnonaukowe o tematyce historycznej adresowane do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych historią Polski i świata. Bogactwo wiedzy, ciekawostek, anegdot.
Zobacz inne numery(11)Czasopismo popularnonaukowe, które przybliża czytelnikom otaczający ich świat, przedstawia sylwetki znanych, lecz nie zawsze podziwianych osób, omawia sprawy ważne i przełomowe.
Nowy Jork był dla niego drzwiami do międzynarodowej kariery. Ale jak nieznanemu dramaturgowi zza żelaznej kurtyny udało się je otworzyć? Świetnie udokumentowana, wspaniale zilustrowana biografia Janus...
Odessa – miasto geniuszy, wielu kultur, świadek jasnych i wyjątkowo mrocznych momentów historii. Niewielu jest pisarzy, którzy z taką swobodą jak Charles King poruszają się po jego ulicach i dziejach....
Barwna gawęda, która przedstawia artystów związanych z Grupą Krakowską. Pod wprawnym piórem przenikliwego obserwatora ożywają postaci tak znane jak Jonasz Stern, Tadeusz Kantor czy Tadeusz Brzozowski.
Znany publicysta z typowym dla siebie dystansem demaskuje mity i niedorzeczności w historii Polski. Porusza sprawy drażliwe i święte, takie jak Monte Cassino, Powstanie Warszawskie czy kult jednostki.
Napisana lekkim piórem, barwna, przetykana anegdotami biograficzna opowieść o wspaniałym malarzu scen batalistycznych, znanym portreciście, a także twórcy obrazów rodzajowych.
Zbiór pełnych humoru anegdot, ukazujących kapłanów, duszpasterzy, ojców duchowych w chwilach, gdy radosny śmiech był najlepszym i nierzadko jedynym rozwiązaniem sytuacji.
Podróż śladami wielkich mistrzów tworzących dzieła o tematyce sakralnej. Główną ideą publikacji jest objaśnienie obrazów o tematyce ewangelicznej w oparciu o kontekst historyczno-obyczajowy.
Książka wprowadza w czasy i świat ludzi, którzy w XVII w. tworzyli sztukę. Pokazuje, jak patrzeć na ich dzieła, wyjaśnia ukryty sens obrazów, odpowiada na pytanie, czy talent i charakter idą w parze.
Książka omawia dwór Wazów w Warszawie, przedstawiając królów z polskiej gałęzi tej dynastii (Zygmunta III, Władysława IV i Jana Kazimierza), królowe, dzieci królewskie i innych członków rodziny.
Bożena Fabiani, historyk, pedagog i popularyzatorka historii kultury, w barwny i błyskotliwy sposób wprowadza nas w czasy i świat ludzi sztuki od mistrzów mozaiki bizantyńskiej aż do Salvadora Dali.
Jak 100, 80 czy choćby 50 lat temu wyglądały znane nam dziś miejsca i budynki? Blisko 100 barwnych, pełnych anegdot i solidnej wiedzy felietonów o starym, klimatycznym Krakowie.