Zbiór opowiadań, które stały się kanwą głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Audiobook „Nienawiść” to poruszająca książka o rozpadzie wartości i zagładzie cywilizacji, o konflikcie sumieni...
Zbiór opowiadań, które stały się kanwą głośnego filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Poruszająca książka o rozpadzie wartości i zagładzie cywilizacji, o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej god...
Wybór tekstów publicystycznych dotyczących spraw społeczno-politycznych autorstwa Aleksandra Smolara, jednego z najwybitniejszych polskich analityków polityki, prezesa Fundacji Batorego.
Wąsosz, Radziłów, Szczuczyn – miejsca stygmaty pomijane na mapie naszej historycznej pamięci. Książka Mirosława Tryczyka wstrząśnie Polską. Niesie ze sobą prawdziwy obraz wydarzeń z lat 1941–1942.
Uwielbiana przez publiczność, piękna, charyzmatyczna, z marzeniami i planami, które przekreśliła wojna… Opowieść o cenie przeżycia i splocie okoliczności, który kładzie się cieniem na całym życiu.
Czy można zrozumieć i wybaczyć to, że ludzie przekonani o swej racji ruszają na sąsiadów, znajomych, współobywateli, by ich zabić? Reportaż kontrowersyjny i zaangażowany, który wbija kij w mrowisko.
Spisane po latach wewnętrznej walki z niechęcią i strachem wspomnienia przeżyć z czasów II wojny światowej. Traumatyczne epizody poniżenia i ucieczki przed śmiercią wydobywane z zakamarków niepamięci.
Bezkompromisowo szczery i do głębi poruszający rozrachunek z własną przynależnością narodową – związaną z nią kulturą, religią, obyczajowością i mentalnością.
Wywiad rzeka z Adamem Michnikiem i Bernardem Kouchnerem – w poszukiwaniu wspólnych doświadczeń i postaw intelektualistów żyjących po dwóch stronach żelaznej kurtyny.
Powieść, która tak jak słynny „Mefisto” czy głośny „Kabaret” stawia pytanie: jak to możliwe, że wytworni i kulturalni Niemcy mogli akceptować zbrodnie, jakie w ich imieniu popełniał Hitler.
Jaka krzywda bywa nieodwracalna? Ta, której skutkiem jest śmierć. Ale nie musi to być śmierć fizyczna. Zabić można czyjąś wiarę, nadzieję, miłość... O tej wielkiej tragedii opowiada Maria Konopnicka.
Wybór nowel pozytywistycznych, omawianych na lekcjach języka polskiego zarówno w gimnazjum, jak i liceum. Zawiera utwory: „Dym”, „Mendel Gdański”, „Nasza szkapa” i „Miłosierdzie gminy”.
„Cmentarz w Pradze” to powieść kryminalno-szpiegowska, która czerpie z najlepszych wzorców gatunku. Dynamiczna i porywająca fabuła w wersji audio, w doskonałej interpretacji Jarosława Gajewskiego.
Opowieść o mozolnym dochodzeniu do skrzętnie skrywanej przez lata prawdy. Zdaniem Ryszarda Kapuścińskiego: „jedna z najważniejszych i najbardziej dramatycznych książek ostatniej dekady”.
Zbiór esejów Jana Woleńskiego, filozofa, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, poświęconych konsekwencjom bycia polskim intelektualistą pochodzenia żydowskiego.
Manifest syjonistyczny, wydany w lutym 1896 r. w oryginale niemieckim, potem w tłumaczeniu angielskim, teraz w nowym przekładzie autorstwa Jacka Surzyna.
Artykuł przygotowany na międzynarodową konferencję „Pomiędzy współistnieniem a rozwodem: 25 lat badań nad historią i kulturą relacji polsko-żydowskich”, która odbyła się w Jerozolimie w 2009 r.