Zobacz inne numery
(50)
Profesjonalny magazyn architektoniczny, specjalizujący się przede wszystkim w prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej. Odbiorcami tytułu „Architektura. Murator” są pracownie archite...Prenumeruj
Zobacz inne numery
(99+)
Miesięcznik kulturalno-historyczny poświęcony Warszawie „wczoraj i dziś”, który narodził się z wielkiej pasji. Pozycja dla wszystkich, którym bliskie są wzruszenia i małe, miejskie tęsknoty.Prenumeruj
Zobacz inne numery
(58)
Luksusowy magazyn o wnętrzach i designie. Śledzi najważniejsze trendy w urządzaniu wnętrz, podpowiada, co warto wybrać z bogatej oferty dostępnej na rynku.
Światowej sławy architekt powraca do kwestii poruszanych w „Oczach skóry”. Tym razem rozwija swoją nowatorską refleksję nad związkiem zmysłów wzroku i dotyku oraz ich udziałem w doświadczeniu przestrz...
Jak 100, 80 czy choćby 50 lat temu wyglądały znane nam dziś miejsca i budynki? Blisko 100 barwnych, pełnych anegdot i solidnej wiedzy felietonów o starym, klimatycznym Krakowie.
Barwne opowieści o niezwykłych budowlach, który stały się tłem lub sceną ważnych wydarzeń historycznych. Pasjonująca podróż po różnych zakątkach świata.
Otwórz drzwi mało znanych miejsc w sercu Toskanii i zobacz, co się za nimi kryje. John Keahey zabierze cię w niezapomnianą podróż przez jeden z najbardziej fascynujących regionów Włoch.
Przewodnik niezwykły. Choć to wręcz nieprawdopodobne, ukazuje Sopot od nieznanej strony. Oprowadza po fascynujących miejscach kurortu, odsłania związane z nimi historie, anegdoty i wydarzenia.
Monograficzne ujęcie historii Celtów od najstarszych, identyfikowanych z tą grupą ludów kultur poprzez czasy ekspansji i walk po uformowanie się celtyckich państwowości we wczesnym średniowieczu.
Dwa tysiące lat dziejów Londynu. Folklor i egzekucje władców, kronika słynnych przestępców i opis życia zwykłych obywateli. Tajemnice, historie i dramaty ulic, placów, zaułków. Przewodnik po stolicy W...
Biograficzna opowieść o duecie polskich architektów-wizjonerów – ich przyjaźni, ambicjach, nowatorskich projektach. O kanonach estetycznych, ideałach i tragicznym zderzeniu z surową rzeczywistością.
Pionierska książka na temat architektury krzyżackiej późnego średniowiecza. Imponująca znajomością tematu klasyfikacja 28 zamków-klasztorów wznoszonych na terenie Prus w latach 1246–1409.
Książka zabierze nas w podróż szlakiem najpiękniejszych budowli drewnianych w Polsce. Zobaczymy zabytkowe cerkwie i kościoły, pałace i dwory, chałupy, wsie i skanseny.
Książka odkrywa dla historii architektury zapomniany dotąd specyficzny typ późnośredniowiecznych kościołów z terenu Polski oraz prezentuje go w nowym świetle historyczno-artystycznym.
Jak w XIX w. kształtowała się architektura? Jakie zachodnioeuropejskie trendy do niej przenikały? Autorka przedstawia zagadnienie przez pryzmat życia i dokonań Karola Kremera.