Publikacja poświęcona wojsku walczącemu w Powstaniu Warszawskim – jego strukturom, dowodzeniu i możliwościom bojowym, od momentu organizowania konspiracji po koniec okupacji niemieckiej.
Pierwsza tak szeroka panorama losów Polaków zmagających się z komunizmem w latach 1944–1956. Książka Piotra Semki to opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny reżim.
Oparta na rzetelnych źródłach i wielu rozmowach z powstańcami opowieść o tym, jak wyglądało życie w Warszawie w sierpniu i wrześniu 1944 r. Książka niezwykła, pełna dramatów, wzruszeń, ale i humoru.
Cztery reportaże, cztery odległe, lecz równie palące tematy: o politycznym żywocie Pawła Kukiza, o słynnym agencie Mosadu, o traumie i odejściu z seminarium, o radomszczańskiej partyzanckiej historii.
Powstanie Warszawskie widziane oczami uczestników walk, a także cywilów, którzy w nich udziału nie brali. Przekazy z pierwszych dni i z końca Powstania, relacje z pobytu w obozie pruszkowskim.
Kto kryje się za postacią Maćka Chełmickiego z „Popiołu i diamentu” i jakie były jej prawdziwe losy? Biografia, która odsłania kolejną kartę historii pokolenia skazanego przez PRL na zapomnienie.
Dramatyczna i wciąż bardzo mało znana historia polskiej armii i partyzantki na Kresach Wschodnich w czasach drugiej wojny światowej i początków komunistycznej Polski.
Pierwsze w polskiej prozie tuż powojennej biograficzne opowieści o kobietach konspiracji: tych wykształconych i tych prostych, samotnych i kochanych, które łączyło jedno – miłość do ojczyzny.
Próba ustalenia: kiedy, jak i dlaczego zdecydowano opanować Warszawę polskim wysiłkiem przed wejściem do niej Armii Czerwonej, podjęta na tle zagadnień z życia narodowego w czasie II wojny światowej.
Próba zrekonstruowania wydarzeń i okoliczności poprzedzających wybuch Powstania Warszawskiego – jednego z najbardziej heroicznych zrywów w naszej historii, który wciąż budzi liczne kontrowersje.
Wspomnienia Witolda J. Kieżuna – opowieść o Wilnie i Warszawie przez wojną, niemieckiej okupacji, powstaniu warszawskim, sowieckich łagrach i trudach życia w PRL-u.
Wstrząsająca relacja byłego partyzanta, który w wieku 17 lat został egzekutorem w oddziałach Armii Krajowej. Po latach sam wydał na siebie wyrok – napisał tę książkę.
Poruszająca, powstała na podstawie wspomnień, pamiętników i innych dokumentów historia dwóch powstańczych batalionów, spisana przez autora słynnych „Kamieni na szaniec”.
Książka, która stawia śmiałą tezę, iż Powstanie Warszawskie – choć było jednym z najbardziej bohaterskich zrywów – w świetle strat i jego konsekwencji okazało się pozbawionym sensu samobójstwem.