Camilla Läckberg. Autorka kryminałów urodzona w Szwecji. O pisaniu książek myślała już jako dziewczynka, jednak nie podjęła studiów humanistycznych. Autorką bestsellerowych kryminałów została za sprawą najbliższej rodziny, która sfinansowała jej kurs pisania organizowany przez stowarzyszenie pisarzy Ordfront.
Debiutowała w 2009 r. powieścią „Księżniczka z lodu”.
W Szwecji książki Camilli Läckberg sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Również poza rodzinnym krajem kryminalne powieści autorki cieszą się dużym zainteresowaniem i zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.
Camilla Läckberg akcję swoich powieści osadziła w rodzinnym miasteczku – Fjällbacka – położonym na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Dwie pierwsze powieści z serii: Księżniczka z lodu oraz Kaznodzieja otrzymały entuzjastyczne recenzje od szwedzkiej prasy i szybko stały się bestsellerami.
W serii Fjällbacka ukazały się książki (ebooki i audiobooki):
1. Księżniczka z lodu
2. Kaznodzieja
3. Kamieniarz
4. Ofiara losu
5. Niemiecki bękart
6. Syrenka
7. Latarnik
8. Fabrykantka aniołków
9. Pogromca lwów
10. Czarownica
11. Kukułcze jajo
Ulubionym hobby Camilli Läckberg jest gotowanie. Wspólnie z jednym z najlepszych szwedzkich kucharzy wydała książkę kucharską „Smaki z Fjällbacki”.
W Publio.pl znajdziesz wszystkie książki Camilli Läckberg w formie plików elektronicznych, jako ebooki w formacie epub, kindle mobi i audiobooki mp3.
W marcu 2022 r. Camilla Läckberg wydała nową książkę ebook „Mentalista” – pierwsza część nowej serii kryminalnej Läckberg i Henrika Fexeusa!
Drugi tom serii, książka „Kult” (w Publio.pl dostępna jako ebook i audiobook), ukazała się w marcu 2023 r. To thriller autorskiego duetu Läckberg & Fexeus, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!