Pełna szaleństwa opowieść o feministce Jenny i jej synu Garpie, a zarazem fascynujący zapis przemian obyczajowych w Stanach Zjednoczonych lat 60. i 70. XX wieku. Kultowe dzieło Johna Irvinga.
Powieść bez znieczulenia i bez pocieszeń. Wstrząsająca. Przedstawia fragment piekła pod lupą i w zwolnionym tempie. Mimo wielkiego ładunku emocjonalnego, jest formą swego rodzaju katharsis.
Książka poświęcona diagnozowaniu i terapii osób z zaburzeniami psychicznymi oraz budowaniu relacji z pacjentem na fundamencie zrozumienia i wczuwania się w jego cierpienie.
Książka oparta na wieloletniej praktyce wybitnego lekarza. Zbiera i porządkuje dane dotyczące zakłóceń życia psychicznego, a jednocześnie pokazuje głęboko humanistyczny wymiar medycyny.
„Wstęp do psychiatrii” oraz „Kierunki humanistyczne w psychiatrii” – dwa studia prof. Kępińskiego w jednej książce pokazującej relację lekarza z chorym jako spotkanie z drugim człowiekiem.
Głęboko humanistyczna książka poświęcona schizofrenii. Nie tylko klasyfikuje objawy, lecz także wprowadza w świat przeżyć chorego i pokazuje bogactwo jego fantazji i myśli.
Książka z cyklu monografii profesora Antoniego Kępińskiego. Oryginalnie i przystępnie przedstawia smutek, stany nerwicowe i depresję, występujące w chorobach i towarzyszące człowiekowi na co dzień.
Przewrotna opowieść o miłości i przebaczeniu, które nie dają się pogodzić z wiernością zawodowym zasadom. Co zrobi młody prokurator postawiony w obliczu mrocznej przeszłości swojej żony?