Książka ze znakomitej serii „Mistrzowie Psychologii”. Czy ludzie myślą o śmierci? Czy zwykły człowiek boi się jej? Dlaczego niektórzy decydują się na samobójstwo? Czym jest teoria opanowania trwogi?
Książka niebanalna dla psychologów akademickich i zarazem całkowicie zrozumiała dla czytelnika nieobeznanego z naukową teorią. Stawia pytania o to, kim i jacy jesteśmy, i o świat, w którym żyjemy.
Zobacz inne numery(7)Licencyjne wydanie magazynu „Science Uncovered” – czasopisma uznanego w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych za największy hit prasowy końca roku 2013.
Książka jednego z najwybitniejszych prymatologów naszych czasów. Stawia przed nami ewolucyjne lustro i prowokacyjnie pyta, dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?
Drugi z 6-tomowego cyklu, w którym autor stara się dać odpowiedź na fundamentalne psychologiczno-filozoficzne zagadnienia metafizyczne, epistemologiczne i ontologiczne dotyczące człowieka.
Pierwszy z 6-tomowego cyklu, w którym autor stara się dać odpowiedź na fundamentalne psychologiczno-filozoficzne zagadnienia metafizyczne, epistemologiczne i ontologiczne dotyczące człowieka.
Popularnonaukowe ujęcie tematów związanych z zagadnieniem współczesnej cywilizacji i miejsca człowieka na ziemi. Wiele trafnych spostrzeżeń i twardych faktów, popartych bogatym materiałem źródłowym.
Czy każda głupota jest grzechem, a każda mądrość cnotą? Co znaczy myśleć uczciwie i jak robić to na co dzień? Na pytania te odpowiada w swej nowej książce ks. prof. Michał Heller.
Książka abp. Józefa Życińskiego, w której spotykają się transcendencja i naturalizm, to nie tekst teologiczny czy filozoficzny, lecz zbiór esejów, w którym wiara i rozum wspólnie służą człowiekowi.
Unikatowe w polskiej literaturze studium rekonstruujące struktury teorii neurokognitywnych, które pozwalają wyjaśnić tajemnice funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Wznowienie klasycznej książki słynnego filozofa i kosmologa, poprawione i poprzedzone nowym wstępem autora. Opowieść o tym, jak sens człowieka wiąże się z sensem wszechświata.
Grupy społeczne, w zależności od ich specyfiki, przydają większe znaczenie jednym sposobom pomagania, a mniejsze innym. To zagadnienie zgłębia w swej publikacji Edward Hajduk.
Przed tym fundamentalnym problemem staje każdy, kto dojrzewa, przeżywa kryzysy i sukcesy. Kim jestem? Jaki jest sens mojego życia? Pytania te podejmuje też znany brytyjski filozof Alan Watts.
Człowiek i natura tworzą nierozerwalny związek. Tę ciekawą relację bada w swoim wykładzie brytyjski filozof Alan Watts. Zestawia w nim dwa ujęcia – wschodnie i zachodnie.
Jeden z wykładów Alana Wattsa z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”. Znany angielski filozof przedstawia zagadnienia tak kluczowe dla nas jak kontrola i zaufanie.
Prof. Jan Hartman prezentuje nowe argumenty na rzecz sceptycyzmu oraz nową, radykalną propozycję obalenia założeń tradycji metafizycznej oraz transcendentalnej.
Literacka uczta dla wyrafinowanych smakoszy hard SF i zarazem pasjonująca przygoda dla czytelników lubiących dobrą, „męską” prozę, pełną mięsistych, szokujących scen, przesyconą głęboką refleksją.