„Uczta” Platona w nowym przekładzie. Próba oddania antycznego tekstu w polszczyźnie dzisiejszej, przy zachowaniu filozoficznego wymiaru dialogu, z uwzględnieniem dokonań XX-wiecznych filologów.
Zbiór mów pożegnalnych wygłaszanych przez skazańców w dobie Tudorów i Stuartów. Niesłychanie ciekawe przedsięwzięcie wydawnicze ukazujące mentalność, zachowania prywatne i społeczne oraz religijność i...
32 teksty źródłowe, które z komentarzami współczesnych historyków tworzą przewodnik po dziejach Polski. Warto, zwłaszcza w jubileuszowym roku obchodów 100-lecia niepodległości, poznać, jakie słowa maj...
Mowy obrończe Włodzimierza Spasowicza, wirtuoza słowa sportretowanego przez samego Dostojewskiego w powieści „Bracia Karamazow”, to zarazem szczegółowo namalowany portret XIX-wiecznej Rosji, pasjonują...
Kazania Piotra Skargi – jednego z najwybitniejszych twórców polskiego renesansu. Celność argumentów i profetyczny ton tekstów zapewniły im wielkie powodzenie u potomnych.
Trzy mowy obronne wygłoszone przez Sokratesa podczas procesu wytoczonego mu przez ateńskich obywateli, przywołane przez ucznia wielkiego filozofa – Platona.
Zbiór dialogów poświęconych cybernetyce – nauce, w której Stanisław Lem szukał narzędzi do choć częściowego oswojenia tajemniczego świata i odkrycia sekretów ludzkiej inteligencji i tożsamości.
Zbiór utworów należących do kanonu literatury polskiej i światowej. Zawiera dzieła, które wyznaczyły kierunek rozwoju nowożytnej kultury, takie jak „Iliada”, „Antygona”, „Don Kichot z Manczy”.