Jak to się stało, że jedna z małp przeszła tak niezwykłą drogę od lasów tropikalnych Afryki po współczesne globalne społeczeństwo informacyjne? Fascynująca historia ewolucji człowieka.
Książka, wraz z którą wyruszymy w podróż po drogach i bezdrożach ewolucji gatunku homo sapiens. Jej autor, ceniony popularyzator nauk przyrodniczych, odkrywa przed nami dokonania współczesnej nauki.
Książka znanego brytyjskiego teoretyka ewolucjonizmu. Zaciekawi każdego, kto interesuje się fenomenem powstania i rozwoju życia, tajemnicą genów i ewolucji oraz przyszłymi losami gatunku homo sapiens.
Książka wielowątkowa, o interdyscyplinarnym charakterze, przeznaczona dla tych wszystkich, dla których pytania „skąd przyszliśmy?” i „kim jesteśmy?” są istotne.
Książka jednego z najwybitniejszych prymatologów naszych czasów. Stawia przed nami ewolucyjne lustro i prowokacyjnie pyta, dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?
Na naukę nigdy nie jest za późno… W czwartym tomie cyklu Terry Pratchett, profesor Ian Stewart i doktor Jack Cohen serwują nam oszałamiającą mieszankę fikcji, najnowszej nauki i filozofii.
A new book by the 2008 Templeton Prize laureate Michael Heller in which the problems of chance and probability are seen in light of the advancements of physics and biology.
Zwięzły przewodnik po teologii stworzenia, filozofii nauki, kosmologii i teorii ewolucji – dla katechetów i każdego, kto chce się dowiedzieć, jak pogodzić wiarę z naukowym obrazem świata.
Jak oswoić przypadek? Czy jest on wyłomem w racjonalności, czy da się go ująć w matematyczne karby? Czy światem rządzi Bóg, czy czysty przypadek? Te pytania stanowią materię „Filozofii przypadku”.
Piąta część serii nowoczesnych pomocy naukowych z biologii dla uczniów gimnazjum – doskonałe połączenie formy e-booka z ułatwiającą przyswajanie wiedzy barwną szatą graficzną.
Zbiór esejów, w których kardynał Christoph Schönborn przedstawia katolicką wiarę w Boga Stworzyciela i chrześcijańskie rozumienie stworzenia i człowieka jako Jego dzieła.