Zobacz inne numery
(99+)
Bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy tworzony wraz z czytelnikami. Oferuje możliwość proponowania tematów, komentowania artykułów, zadawania pytań oraz tworzenia własnych tekstów i zdjęć.Prenumeruj
Zobacz wszechświat oczami znanego fizyka! Promienie śmierci, pola siłowe, ubrania zapewniające niewidzialność. Czy będą dostępne już w najbliższych dziesięcioleciach, czy dopiero za tysiące lat?
Zobacz inne numery
(11)
Czasopismo popularnonaukowe, które przybliża czytelnikom otaczający ich świat, przedstawia sylwetki znanych, lecz nie zawsze podziwianych osób, omawia sprawy ważne i przełomowe.
Głęboko humanistyczna opowieść o pierwotnej, kosmicznej energii, która przez miliardy lat przeszła od intensywnego promieniowania do postaci ludzkiego umysłu.
Wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”. Nie zawiedzie oczekiwań czytelników, którzy chcą się wybrać do najodleglejszych zakątków Wszechświata.
Książka, która prowadzi od religijnych i poetyckich rozważań nad naturą nicości i przemijania, przez zmagania Babilończyków i Majów z zerem matematycznym, aż po odkrycia na temat próżni kwantowej.
Zaproszenie do naukowej przygody. Książka dla każdego, komu zdarzyło się żałować, że nie jest fizykiem, i dla tych śmiałków, którzy chcieliby się przekonać, w jaki sposób fizycy myślą i pracują.
Publikacja, która odpowiada na pytania: gdyby nie było energii, materii, czy byłaby przestrzeń? A gdyby była energia, materia, a nie byłoby ruchu, czy płynąłby czas? Czy istniałby Wszechświat?
Pierwszy minibook serii, której celem jest pokazanie rozmaitych związków między nauką i duchowością. Lektura obowiązkowa zarówno dla humanistów, jak i dla inżynierów.
Książka laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Po mistrzowsku przedstawia nowe perspektywy widzenia Wszechświata i przewiduje nadejście złotego wieku fizyki cząstek elementarnych.
Fascynująca podróż po Wszechświecie w towarzystwie wybitnego naukowca, który przedstawi nam fakty z teorii Wielkiego Wybuchu, teorii grawitacji oraz najnowsze odkrycia astronomii obserwacyjnej.
Światowej sławy matematyk Ian Stewart opowiada historię ekscentrycznych i niekiedy tragicznych geniuszy, dzięki którym symetria urosła do jednej z najważniejszych idei współczesnej nauki.
Kosmologia w ostatnich dziesięcioleciach często bazowała na matematycznych modelach, pomijając nawet logikę praw fizycznych. Monografia Henryka Hampela ukazuje alternatywny wariant Wszechświata.
Monografia jednego z najciekawszych eksperymentów myślowych w naszych dziejach. Przedstawia historię i filozofię demona Maxwella na interdyscyplinarnym tle fizyki, biologii, humanistyki i ekonomii.
Czy można przekroczyć granice nauki? Artykuły i eseje zebrane w książce Michała Hellera są próbą spojrzenia na naukę z perspektywy pytań, na które nie dostarcza ona odpowiedzi.