Zobacz inne numery(79)Miesięcznik, który współpracuje ze środowiskiem motocyklistów. Adresowany jest zarówno do amatorów hobbystów, jak i ludzi zawodowo związanych z tą branżą.
Tłumaczenia listów i wykładów wielkiego nauczyciela zen Dahui Zonggao. Skierowane głównie do osób stanu świeckiego, pomagają osiągnąć wyzwolenie obiecywane przez Buddę.
Teksty filozoficzne i wskazówki medytacyjne chińskiego mistrza zen Hongzhi, który jako pierwszy sformułował zasadę „cichej iluminacji”, potocznie określanej jako „tylko siedzenie”.
Korespondencje autora słynnej księgi „Zapiski błękitnej skały” – bezpośrednie, osobiste lekcje, w których w przystępnej formie przedstawiał swoim uczniom przekaz zen.
Perła w literaturze zen. Nauki mistrza Huang-po zawarte w jego krótkich mowach oraz dialogach z uczniami – myśli, które pomogą Ci oczyścić umysł przez medytację.
Pionierskie tłumaczenie „Zapisków” Yün-mena – jednego z najbardziej niezwykłych pedagogów chińskiego zen, który odświeżył tradycyjne podejście do buddyzmu.
Tłumaczenie wielkich mistrzów czan uzupełnione wnikliwymi interpretacjami i komentarzami autora. Unikalny zbiór, który będzie ważną pozycją w księgozbiorze każdego adepta zen.
Zbiór tekstów Hui-hai, w których mistrz zen objaśnia mądrość filozofii Wschodu. Antologia, która z pewnością stanie się ważną pozycją w księgozbiorze każdego adepta zen.
Chao-chou jest jedną z centralnych postaci chińskiego zen. Zbiór tekstów „Kamienny most” przedstawia myśli, dialogi i anegdoty z ostatniej fazy życia i filozoficznej drogi wielkiego mistrza zen.
Wiedza Lin-chi była głęboko zakorzeniona w naukach buddyjskich i poparta doskonałą znajomością pism. Zbiór „Niczego już więcej nie poszukujcie” to świadectwo tej filozoficznej drogi.
Zbiór tekstów Ma-tsu – jednego z najwybitniejszych mistrzów zen w historii – oraz dwunastu jego najlepszych uczniów, m.in. Nan-chuana, Hui Hai, Pai-changa.
Hui-neng przeszedł do historii jako Szósty Patriarcha czan, czyli chińskiego zen. Oto jeden ze zbiorów pism traktujących o życiu i nauczaniu wielkiego mistrza zen.
Pai-chang to jeden z najbardziej wpływowych nauczycieli złotego wieku chińskiego czan. W antologii jego tekstów kryje się życiowa mądrość i najważniejsze przesłanie filozofii Wschodu.
Bodhidharmę uznaje się za ojca zen, jego Pierwszego Patriarchę i postać nieustannie inspirującą miliony buddystów na całym świecie. Z jego tekstami powinien zapoznać się każdy wyznawca zen.