Miłość, sztuka, wojna i śmierć. Drohobycz, Warszawa, Gdańsk. Zasłyszane opowieści i nieliczne ślady pod piórem Agaty Tuszyńskiej układają się w dzieje związku dwóch wybitnych osobowości.
Organizatorka Domu Sierot przy ul. Krochmalnej, współpracownica doktora Korczaka. Wychowankowie ośrodka wspominali, że pojawiała się bezszelestnie, w ten sam sposób zniknęła z naszej pamięci...
Hanna Krall zapisuje świat. A gdyby tak zapisać Hannę Krall? Jej własnymi słowami… Zbiór rozmów z autorką słynnej „Białej Marii”. O jej twórczości, widzeniu świata i własnej biografii.
Z eleganckiej kamienicy do lwowskiego getta, z domu w przedwojennej Polsce do dalekiej Kanady – Truda Rosenberg opowiada o swojej wojennej tułaczce i walce o przetrwanie w nieludzkich czasach.
Spisane po latach wewnętrznej walki z niechęcią i strachem wspomnienia przeżyć z czasów II wojny światowej. Traumatyczne epizody poniżenia i ucieczki przed śmiercią wydobywane z zakamarków niepamięci.
Szokująca, nieprawdopodobna... ale prawdziwa historia wnuczki Amona Götha – komendanta obozu w Płaszowie, jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.
Jedenastoletni Alfred został zupełnie sam w okupowanej Warszawie. Po wielu latach odważył się napisać o tamtym czasie. Jak udało mu się przeżyć? Kto nie bał się pomóc żydowskiemu dziecku?
Inspirująca opowieść o muzycznej i duchowej przyjaźni między Janem Pawłem II a maestro Gilbertem Levinem oraz wzajemnej współpracy, która przyczyniła się do głoszenia przesłania o pokoju na świecie.
Opowieść o mozolnym dochodzeniu do skrzętnie skrywanej przez lata prawdy. Zdaniem Ryszarda Kapuścińskiego: „jedna z najważniejszych i najbardziej dramatycznych książek ostatniej dekady”.
Sam mówi, że ma tożsamość izraelską i środkowoeuropejską, a polską w szczególności. I z Bogiem też rozmawia po polsku. Wspomnienia Szewacha Weissa pełne są życiowej mądrości i niepozbawione humoru.