Zobacz inne numery(7)Rocznik, na którego łamach zamieszczane są artykuły podejmujące tematykę z wielu dziedzin lingwistycznych, prezentujących różną metodologię badawczą.
Azali, aliści. Bonie dydy. Kto jeszcze te słowa rozumie? Kto się nimi dzieli z nami? Językowy słownik szczególny dla wszystkich, dla których język jest naturalnym środowiskiem myślenia i działania.
Sprawdziany przeznaczone dla uczniów klasy III szkoły podstawowej do samodzielnej pracy. Obejmują najważniejsze treści programowe edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej.
Kiedy jakieś słowo lub zwrot ucieka nam z pamięci, nie jest nam do śmiechu. Co wtedy zrobić? Ze stoickim spokojem zajrzeć do słownika związków frazeologicznych!
Zastanawiasz się, co znaczy „owoc zakazany” albo kim była Demeter? Chcesz olśnić wiedzą swoją polonistkę – sięgnij po słownik postaci mitologicznych i biblijnych oraz związanych z nimi frazeologizmów.
Minister czy ministra, uległy czy spolegliwy, Internet czy internet to wątpliwości językowe, które dopadają nas wśród codziennych spraw. Zamiast przedłużać te katusze, zapytajmy o to znawców języka.
Trzeci tom z serii „Edukacja Nauczycielska Polonisty”, który stanowi zachętę dla pedagogów do doskonalenia warsztatu metodycznego. Nieocenione źródło wiedzy na ten temat!
Testy humanistyczne, które pomogą uczniom w nauce do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego, a nauczycielom – w przygotowaniu lekcji lub przeprowadzeniu egzaminów próbnych.
Prywatny słownik wybitnego językoznawcy, który bawiąc się słowami, wciąga czytelników w pasjonujący świat polszczyzny, a przy okazji opowiada także o sobie.
Z kursem audio nauka języka polskiego będzie łatwiejsza! Dzięki niemu poznasz 700 zwrotów niezbędnych w codziennym życiu, będziesz swobodniej mówić i więcej rozumieć!
Szczegółowe opracowanie powieści „Stowarzyszenie umarłych poetów” Nancy H. Kleinbaum wraz z testami sprawdzającymi znajomość lektury – doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji i sprawdzianów.