Zobacz inne numery(79)Miesięcznik, który współpracuje ze środowiskiem motocyklistów. Adresowany jest zarówno do amatorów hobbystów, jak i ludzi zawodowo związanych z tą branżą.
Luźna kontynuacja wydanej w 2011 roku debiutanckiej powieści Łukasza Makuły „Dalej od gwiazd”. Tytułowy bohater Mundek jest nieco starszy, coraz bardziej zdewastowany błąkaniem się po świecie i całkow...
Powieść zwodnicza i wielopłaszczyznowa, przesycona nawiązaniami do tekstów kultury. Wciąga w ironiczną grę z literackimi konwencjami. Zrywa z formalistycznymi ograniczeniami fabuły jako tworzywa.
Iris, szuka spełnienia w miłości, ale w tej „grze” jest tylko seks - na śniadanie, obiad i kolację. Seks bez zahamowań, ogniste pożądanie, wyuzdanie, obnażanie... Role rozdane bez zadawania pytań...
Powieść, przy której „Pięćdziesiąt twarzy Greya” to lektura dla pensjonarek. Ukazuje świat podniecający i jeszcze nie tak dawno zakazany – wyuzdanych żądz, ostrego seksu i niepohamowanych namiętności.
Druga po „Złowrogim sześcianie” część serii „Tryptyk Świata Mgły”. Nastoletnia pisarka snuje intrygującą – przesyconą humorem i ironią – opowieść o świecie, w którym wszystko może się zdarzyć.
Kim są dzisiejsi mieszkańcy squatów? O czym marzą? Jakimi wartościami kierują się w życiu? „Cztery sny” to opowieść o ich świecie – o miejscach, które są tak daleko, a jednocześnie tak blisko nas...
Opowieść o pułapce alkoholizmu. O samodestrukcji. O fascynacji życiem i nieuchronności śmierci. Nie pociesza lekką puentą, ale wciąga jak narkotyk, od którego czym prędzej chcielibyśmy się uwolnić...
Kolejny esej Łukasza Gołębiewskiego poświęcony przyszłości książki i kultury. Jaki wpływ ma na nie rozwój wirtualnych mediów? Czy e-booki wyprą książkę papierową?
Grazia Deledda była drugą kobietą uhonorowaną Literacką Nagrodą Nobla. Oto powieść, w której z finezją i literackim zacięciem opisuje długie i ciężkie życie pewnego niewinnego skazańca...
Zbiór sześciu opowiadań wznowionych po ponad stu latach od pierwszego wydania. Autor pokazuje ludzi opętanych obsesjami, które zawładnęły ich życiem, maniaków wymykających się wszelkim diagnozom.
Każdy z nas miał swoją klasę, swoje liceum, swoje kino. Swoją niepowtarzalną młodość. Tęsknimy do nich, choć w gruncie rzeczy nie bardzo wiemy, dlaczego. Dzięki tej książce nasze wspomnienia powrócą.
W tej opowieści nie ma miejsca na miłość. Jest za to związek młodej dziewczyny i alkoholika, jest rzeczywistość pełna używek, wyuzdanego seksu, niespełnionych potrzeb i marzeń o lepszym życiu.
Legendarne dzieło Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, które zawiera wykładnię socjalizmu naukowego. Publikacja dla studentów nauk politycznych i osób zainteresowanych historią myśli społecznej.
Zbiór esejów, w których Witkacy rozprawia się z obiegowymi opiniami na temat swojego stylu życia i skłonności do uzależnień. Robi to jak zwykle z sobie właściwymi ironią i humorem.
Trzy manifesty i trzy opowiadania czołowego futurysty polskiego Brunona Jasieńskiego. To zbiór wyjątkowy – zawiera opowiadanie „Klucze”, niepublikowane wcześniej w żadnym książkowym zbiorze prozy.