Książka, podejmująca próbę odpowiedzi na pytanie, gdzie tkwi źródło przekonania o niższości kobiety, które obecne jest we wszystkich wielkich religiach świata – katolicyzmie, judaizmie i islamie.
Publikacja, która mierzy się z tak istotnymi zagadnieniami, jak: czym jest interpretacja Pisma Świętego, czym – egzegeza talmudyczna, a czym – logika żydowska, logika Talmudu.
Monografia, napisana głównie na podstawie źródeł żydowskich, przeważnie w języku hebrajskim, która stanowi cenny wkład w badania nad dziejami Żydów w Polsce.
Niezwykle przenikliwe studium poświęcone coraz silniejszym związkom polityki i religii we współczesnym świecie. Wskazuje źródła ekstremizmów religijnych i ostrzega przed eskalacją fanatyzmu i agresji.
Zbiór refleksji na Dzień Judaizmu, dotyczących dialogu katolicko-judaistycznego. Publikacja zawiera „ABC Dnia Judaizmu”, kalendarium i tematy, modlitwy Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Kontynuacja fascynującej i kontrowersyjnej książki „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”. Profesor Shlomo Sand rozwija w niej zarysowane wcześniej wątki i daje wykład o historii Ziemi Izraela.
Monografia pokazująca funkcjonowanie centralnej reprezentacji żydowskiej na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego, a także różnorodne procesy i zjawiska zachodzące wewnątrz społeczeństwa żydowskiego.
Praca oparta na analizie tekstów źródłowych. Na przykładzie Poznania i Swarzędza pokazuje mechanizmy funkcjonowania i politykę władz gminy żydowskiej od poł. XVII wieku aż po schyłek Rzeczpospolitej.
Kiedy powstał naród żydowski? Czy cztery tysiące lat temu? Profesor Shlomo Sand zabiera nas w podróż przez historię Żydów. Nie jest to jednak kronika wydarzeń, lecz krytyka obowiązujących dogmatów.
Bezkompromisowo szczery i do głębi poruszający rozrachunek z własną przynależnością narodową – związaną z nią kulturą, religią, obyczajowością i mentalnością.
Szukasz sensu upływających Ci dni, a może chcesz pogłębić swoją duchowość? Książka Mitcha Glasera zapozna Cię z rozdziałem Biblii Hebrajskiej, który ma moc tak wielką, że całkiem zmieni Twoje życie!
Książka podejmująca ciekawy temat, jakim jest zgłębienie początków islamu i zrozumienie wpływów, jakie oddziaływały na rozwój tej religii. A także istotna pomoc w dialogu międzyreligijnym.
Opracowanie dotyczące żydowskich ceremonii pogrzebowych z przełomu XIX i XX w., ukazanych na przykładzie obrzędów dokonywanych w domu przedpogrzebowym przy Nowym Cmentarzu w Krakowie.
Rozmowa dwojga filozofów o chrześcijaństwie i potrzebie duchowej każdego człowieka – odczuwanej zarówno przed wiekami, jak i we współczesnym, w dużej mierze zlaicyzowanym świecie.
Dzieje narodu żydowskiego – integralnej części historii świata Zachodu. Opowieść o wielowiekowej walce o zachowanie tożsamości narodowej i kulturowej, a także antysemityzmie i Holocauście.
Czym są poszczególne księgi biblijne? Jak powstawały? Jakie jest ich przesłanie? Jak należy je rozumieć? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela znakomita znawczyni Biblii – Anna Świderkówna.