Wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego” poświęcone neuronauce, psychologii i kognitywistyce, a także filozoficznym problemom pojawiającym się na pograniczach tych dyscyplin naukowych. O mózgu, jego...
W jaki sposób się uczymy? Dlaczego w ogóle musimy się uczyć? Dlaczego nie rodzimy się z wiedzą konieczną do życia? Stanislas Dehaene prezentuje w swojej książce (e-book w formatach epub i mobi) odkryw...
Pierwsza na polskim rynku wydawniczym monografia, która w sposób całościowy podejmuje zagadnienie doświadczania własnego ciała. Autorka prowadzi czytelnika przez najważniejsze etapy procesu ucieleśnie...
Najważniejsze dzieło filozoficzne Macha. Eksperymenty i obserwacje z dziedziny fizyki, fizjologii czy psychologii obudowują teoretyczną koncepcję autora zaskakującymi szczegółami praktycznymi.
Tom esejów, w których autorzy podejmują zagadnienia związane z naturą umysłu, kwestie językowe oraz kwestie z pogranicza filozofii i kognitywistyki religii.
Opracowanie na temat jąkania się dzieci, młodzieży i dorosłych w ujęciu logopedycznym i neurologopedycznym – od literatury przedmiotu po diagnozę i terapię osób z zaburzeniami płynności mówienia.
Pierwsza w literaturze polskiej próba zmierzenia się ze zjawiskiem interpretacji, oparta w znacznej mierze na tym, co o ludzkiej zdolności rozumienia mówią filozofia i nauki przyrodnicze.
In this book, Bartosz Brożek attempts to decipher the practice of rule-following with the use of the tools offered both by contemporary philosophy and neuroscience.
A collection of essays which deal with the issue of normativity from various theoretical perspectives – in philosophy, psychology, neuroscience and linguistics.
Unikatowe w polskiej literaturze studium rekonstruujące struktury teorii neurokognitywnych, które pozwalają wyjaśnić tajemnice funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Pierwsza publikacja w polskojęzycznej literaturze filozoficznej ujmująca zagadnienie normatywności zarówno z perspektywy filozoficznej, jak i psychologicznej oraz kognitywistycznej.
Co łączy matematykę, metafory i ewolucję? Książka o „matematycznym umyśle w matematycznym Wszechświecie” pełna zaskakujących pytań i jeszcze bardziej zaskakujących odpowiedzi.