Zobacz inne numery(99+)Miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników literatury, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek.
Zobacz inne numery(61)„Książki. Magazyn do Czytania” to czasopismo dla miłośników literatury i dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co się czyta.Prenumeruj
Zobacz inne numery(41)Kwartalnik kulturalno-filozoficzny, skierowany do szerokiego grona odbiorców. Przedstawia teksty polskiej i światowej humanistyki, klasyczną i najnowszą myśl dotyczącą kultury, sztuki i społeczeństwa.
Książka, która stworzyła „Lalkę” na nowo. Olga Tokarczuk zaprasza bohaterów powieści Prusa na prywatną rozmowę. Słucha ich z uwagą i empatią, ale też niepokojem. Ich historie niejednokrotnie rymują si...
Zobacz inne numery(3)Wydanie specjalne magazynu „Książki”. Seria poleceń najlepszych spośród najnowszych tytułów dostępnych na rynku. Od biografii po kryminały. Backup na wakacyjną niepogodę, spadek nastroju, chandrę itp.
Autobiografia intelektualna jednej z najbardziej tajemniczych postaci literatury polskiej 2. połowy XX w. Sztuka łączy się w niej z życiem, a refleksja z chłodnym oglądem emigracyjnej rzeczywistości.
Wybór ponad 30 tekstów eseistycznych i krytycznoliterackich o literaturze XX i XXI wieku pióra Bogdana Rogatki, redaktora, krytyka i publicysty związanego z Krakowem.
Zobacz inne numery(13)Miesięcznik wydawców, księgarzy, hurtowników i wszystkich zainteresowanych rynkiem książki. Omawia problemy branży wydawniczo-księgarskiej. Informuje o nowościach i wydarzeniach literackich.
Zobacz inne numery(1)Anglojęzyczne wydanie czasopisma kulturalno-filozoficznego, które przybliża szerokiemu gronu odbiorców klasyczną i najnowszą myśl dotyczącą kultury, sztuki i społeczeństwa.
Ostatnia, eseistyczna książka Tadeusza Boya-Żeleńskiego, po raz pierwszy opublikowana 65 lat po tragicznej śmierci tego wybitnego krytyka literackiego.
Antologia nie tylko pokazuje, że pamflet to ciągle atrakcyjny sposób wyrażania sprzeciwu czy walki o własne racje, ale też zachęca do refleksji nad rolą, jaką odgrywają pamflety w życiu literackim.
Stanisław Lem przez lata toczył batalię o utrzymanie literatury i krytyki literackiej na wysokim poziomie. Pisane przez niego eseje były zaś najważniejszym elementem tej walki.
Esej, który miał być po prostu teorią dzieła literackiego, a stał się „ogólną teorią wszystkiego” – pasjonującym wywodem wspieranym przykładami z biologii, fizyki, cybernetyki...
Pisarze od wieków drwią z czytelników i z nieskrywaną uciechą wodzą ich za nos. Na tę ścieżkę wkroczył też Stanisław Lem, pisząc „Doskonałą próżnię” – zbiór recenzji książek, które nigdy nie powstały.
Tom tekstów krytycznoliterackich i tłumaczeń znanego recenzenta okresu międzywojnia, znawcy literatury europejskiej i mecenasa młodej poezji – Stefana Napierskiego.