Nie ma chyba człowieka, który lepiej od Mowgliego wiedziałby, na czym polegają prawa dżungli. Nie dowiedział się tego z książek ani z filmów. Wrzucony w sam środek tropikalnego lasu musiał przetrwać wśród zwierząt.
Życie w puszczy wymagało od chłopca wiele sprytu, mądrości i siły. W odkryciu wszystkich sekretów obcego terytorium pomagały mu niedźwiedź Baloo, pantera Bagheera i wąż Kaa. Opiekowały się nim jak przybrani rodzice i prawdopodobnie nauczyły więcej niż najmądrzejsze książki świata. Jasne jednak było, że nie inne zwierzęta równie chętnie zaakceptują jego obecność.
Nie ma się więc czemu dziwić, że historia Mowgliego spisana przez Rudyarda Kiplinga to jedna z ulubionych książek dzieci i młodzieży na całym świecie. W wersji audio zyskuje dodatkową jakość. Piękny tekst noblisty w połączeniu z doskonałą interpretacją aktorską Adama Hutyry oraz piosenkami w aranżacji i wykonaniu Marcina Nowakowskiego sprawiają, że słuchanie tej książki to prawdziwa przyjemność. Wydanie zawiera pełny tekst książki w tłumaczeniu Józefa Birkenmajera. Wszystko to sprawia, że jest to prawdziwie niepowtarzalna pozycja na rynku audiobooków, która zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających słuchaczy. Doceniło ją też jury nagrody Książka Audio 2008 r. i przyznało jej pierwsze miejsce w kategorii „Dla dzieci i młodzieży”.