Zbiór opowiadań o tajemniczych zbrodniach i trudnych do rozwiązania sprawach. Jest tylko jeden detektyw, który potrafi dotrzeć do prawdy. To oczywiście... słynny Sherlock Holmes!
Osadzona w czasach napoleońskich powieść twórcy kryminalnych przygód legendarnego Holmesa. Dwóch przyjaciół znajduje na plaży rozbitka. Nieznajomy zyskuje sympatię otoczenia, ale czy można mu ufać?
Znacznie więcej niż zapiski z podróży po Azji. To żywe świadectwo przeżyć znanego globtrotera, naukowca, awanturnika, szpiega, dyplomaty i dziennikarza w świetnej interpretacji Marcina Nowakowskiego.
Zaskakująca lektura, dla wszystkich tych, którzy szukają inspiracji do podróży lub „chwili zapomnienia”... Napisana z polotem, poczuciem humoru i dystansem autora do samego siebie, jest dowodem na to,...
Gdy międzywojenny dżentelmen został obrażony, żądał zadośćuczynienia. Skąd wiedział, jak wyzwać kogoś na pojedynek i jaką broń wybrać? Wystarczyło, że zajrzał do Kodeksu Boziewicza.
Zakazana w PRL powieść biograficzna wodza komunistycznej rewolucji, doskonale ukazująca panujące wówczas relacje rosyjsko-polskie. Literatura z najwyższej półki.
Subiektywny wybór poezji jednego z najwybitniejszych poetów pokolenia Kolumbów, dokonany z okazji 95 rocznicy urodzin autora. Wszystkie recytowane utwory opatrzone zostały ilustracjami dźwiękowymi.
Przygody niesfornego Kajtusia, który odkrywa u siebie niesamowitą umiejętność: potrafi czarować! Teraz zamiana kredy w mydło albo wymiganie się od odpowiedzi na lekcji są... bajecznie proste!
Jedno z najwybitniejszych dzieł Josepha Conrada. Powieść, w której pisarz w szczególnie dobitny sposób prezentuje własną wizję honoru jako najwyższej wartości.
Zmysłowe i zagadkowe, na granicy jawy i snu, realnego życia i mitu – opowiadania Brunona Schulza w audiobookowym wydaniu to zaproszenie do wkroczenia w świat wybitnej literatury.
Najbardziej emocjonujące przygody przeżywa się poza domem – nawet jeśli mieszka się w pałacu ze zwariowanym wujem. Dlatego Sindbad postanawia wypłynąć w podróż po najdalszych morzach...
Niezwykły opis otoczonego w naszym kraju kultem epizodu z czasów wojny polsko-szwedzkiej. Nie to dzieło jednak rozsławiło obronę Częstochowy. Stało się to za sprawą Sienkiewicza.
Mowgli chyba nie wiedziałby, jak dogadać się z współczesną młodzieżą. Nie oglądał filmów, nie czytał książek, nie miał komputera. Bo też na co miałyby mu się przydać w samym środku tropikalnego lasu?