Wybór popularyzatorskich wykładów i artykułów, których głównym tematem są wzajemne relacje pomiędzy matematyką a ogółem ludzkiej wiedzy, w tym także związki łączące matematykę z religią.
Minibook, który opowiada o głośnych i kontrowersyjnych próbach nauczenia małp człowiekowatych komunikacji zarówno z ludźmi, jak i z innymi małpami, jakich wiele podjętych zostało w XX wieku.
Jak mówić o Bogu? Czy da się skonstruować język, który pozwoli precyzyjnie wyrazić wszystkie prawdy wiary? Dlaczego naszemu poznaniu tak trudno sięgnąć Transcendencji?
Publikacja prezentująca rezultaty zmagań współczesnej historii nauki z mitem. Ukazuje Giordana Bruna jako męczennika, który zginął z rąk Kościoła, głosząc tezy Kopernika o ruchu Ziemi.
Literacka wędrówka po trójkącie geograficznym – pomiędzy Jurą Krakowską, Kolumbią a Birmą – w poszukiwaniu przestrzeni spotkania świata materialnego i metafizycznego.
Studium, którego celem jest analiza intelektualnej symbiozy zachodzącej pomiędzy astrologią, magią i alchemią a nauką i religią chrześcijańską w przedoświeceniowym obrazie świata.
Zarys problematyki relacji między wiedzą a wiarą w czasach patrystycznych. Przybliża najbardziej charakterystyczne stanowiska myślicieli pierwszych wieków dotyczące stosunku między fides a ratio.
Debiut dramaturgiczny Krzysztofa Prusa. Zdobywca III miejsca w konkursie „Nauka a duchowość” zorganizowanym przez Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz „Tygodnik Powszechny”.
Eseistyczna opowieść o tym, jak przeplata się historia dwóch wielkich pasji człowieka: pragnienia poznania świata i pragnienia zrozumienia sensu własnego istnienia.
Pierwszy minibook serii, której celem jest pokazanie rozmaitych związków między nauką i duchowością. Lektura obowiązkowa zarówno dla humanistów, jak i dla inżynierów.
Zbiór najważniejszych wywiadów publikowanych w magazynie Press w roku 2014. Pokazuje, że mimo zmian we współczesnym świecie zawód dziennikarza nadal może być fascynujący.