Czy imię Łastoczka (po ros. Jaskółka) nadane głównej bohaterce przez jej nową mamę przyniesie dziewczynce wykupionej z wiejskiego sierocińca spodziewaną odmianę losu? Czy spełnią się jej marzenia? Czy...
Leżą na granicy znanej Europy i na marginesie uwagi. Książka Bogumiła Lufta to portret Rumunii i Mołdawii zbudowany z osobistych wspomnień, spostrzeżeń uważnego obserwatora, analiz politycznych. i sma...
Nagroda Literacka Nike 2005. Książka o podróży przez zapomnianą Europę – tę, która zawsze była uważana za gorszą i zacofaną. Andrzej Stasiuk jedzie samochodem, autostopem, pociągiem. Za oknami – Polsk...
Opowieść o kraju zrodzonym z niespełnionych marzeń i o ludziach, którzy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, co to znaczy „być Mołdawianinem”. „Międzymorze trochę już znamy. A międzyrzecze – Prutu i ...
Karl Markus Gauss po raz kolejny rusza w drogę po Europie, wybierając rzadziej uczęszczane ścieżki i mniej tłoczne bulwary. Przemierza je bez pośpiechu, z uwagą patrzy na świat i dostrzega nie tylko p...
Książka o Gagauzji, najbiedniejszym zakątku najbiedniejszego kraju w Europie. O absurdalnej krainie, o nędzy i beznadziei, o Polakach tam mieszkających, o wyborach prezydenta i o życiu codziennym.
Trzecia już podróż muzyczna znanego prezentera europejskich rozgłośni. Tym razem Krzysztof Wiernicki zabiera nas do Mołdawii i odsłania przed nami bogactwo kulturowe tego kraju.
Kontynuacja monografii „Z biegiem Dniestru”, wyrosłej z pracy badawczej autorów oraz pomocy polskich i ukraińskich geografów. Ukazuje w nowym świetle historię poszukiwań źródeł tej tajemniczej rzeki.
Adventure w kobiecym wydaniu. Tym razem Anna Jackowska odwiedziła Bałkany i szczerze się w nich zakochała. Autorka gwarantuje, że ich piękno wciągnie absolutnie każdego.
Bałkańskie wojny i polska religijność. Bałkańska codzienność i polskie obyczaje. Czy Stasiuk odgradza je grubą linią czy raczej wyznacza punkty wspólne? Kim jest w tej podróży: przybyszem czy „swoim”?
Bałkańskie wojny i polska religijność. Bałkańska codzienność i polskie obyczaje. Czy Stasiuk odgradza je grubą linią czy raczej wyznacza punkty wspólne? Kim jest w tej podróży: przybyszem czy „swoim”?
Opowieść o gorszej i brzydszej części Europy. Zapuszczają się tam włóczędzy i ryzykanci, spragnieni autentyczności, pasji oraz historii, których nie wymyśliłby nawet najbardziej pomysłowy pisarz.
Co można zobaczyć w podróży do miejsc, do których nie zawita dobrowolnie żaden turysta? Kogo poznać? Polski reporter udowadnia, że całkiem blisko nas istnieją krainy opierające się globalizacji.