My, człowiekowate, czyli kto?
W 2003 roku w jaskini na wyspie Flores naukowcy odkryli szczątki nieznanych wcześniej istot. Człekokształtne mierzyły zaledwie metr i były otoczone przez szkielety szczurów wielkich jak psy oraz słoni maleńkich jak kucyki. Odkrycie to było jak granat wrzucony do schludnej teorii ewolucji. Czym bowiem – albo raczej kim – byli ci prakuzyni współczesnych ludzi oraz co mówiło to znalezisko o naszym pochodzeniu?
Mając za punkt wyjścia prastarą czaszkę, Frank Westerman przemierza kulę ziemską w poszukiwaniu pierwszego człowieka: brakującego ogniwa między ludźmi a małpami. Z reporterską ciekawością przygląda się pracy wybitnych paleoantropologów i analizuje ją w świetle postkolonializmu, najnowszych badań nad DNA i wzrostu znaczenia dokonań kobiet w tej zdominowanej przez mężczyzn dziedzinie. Każda teoria na temat tego, kim jesteśmy i skąd pochodzimy, okazuje się zabarwiona przez aktualnie dominujący na świecie trend.
Kim zatem jesteśmy naprawdę?
O Autorze:
Frank Westerman (ur. w 1964 r.) – jeden z najważniejszych holenderskich pisarzy non-fiction, dziennikarz, korespondent zagraniczny, fotoreporter. Pracował m.in. w byłej Jugosławii i w Rosji. Był jednym z dwóch holenderskich dziennikarzy, którzy dotarli do mieszkańców Srebrenicy po masakrze w 1995 roku. Jego twórczość została przetłumaczona na szesnaście języków i przyniosła mu liczne wyróżnienia, w tym nominację do Nagrody im. Kapuścińskiego (Polska), Premio Terzani (Włochy) i Prix du Livre du Réel (Francja). „My, człowiekowate” (ebook w formacie epub, kindle mobi i audiobook w formacie mp3) to czwarta książka Westermana ukazująca się w Polsce.
Jak słuchać audiobook?
Książkę, audiobook „My, człowiekowate” (format mp3) przesłuchasz wygodnie w aplikacji mobilnej Publio, a także na komputerze, tablecie albo smartfonie.
Przed zakupem możesz odsłuchać lub pobrać darmowy fragment audiobooka.
Wolisz czytać? W ofercie Publio dostępny jest także ebook „My, człowiekowate” w formacie epub, kindle mobi.
Zobacz też ebooki i audiobooki z kategorii: popularnonaukowe, popularyzatorskie – biologia i chemia.