Sprawdź prawdziwą historię Chaima Herszmana, znanego później jako Henry Carr. Przeżyj wraz z nim niezwykłą ucieczkę, dowiedz się jak przeciwstawił się nazistom i przetrwał wszystkie przeciwności. Prz...
Kolejny tytuł w edycji słynnych dzieł Hermana Hessego. Ostatnia powieść laureata Nagrody Nobla, zakazana w nazistowskich Niemczech w minionym wieku. Spragniony sensu życia Sinclair, znudzony iluzorycz...
Basię zabrano babci, gdy miała cztery lata. Siostry Alusię i Daryjkę rozdzielono i oddano nowym niemieckim rodzicom… Według szacunków Lebensborn uprowadził ponad 200 tysięcy polskich dzieci, odbierają...
Najnowsza historia Niemiec we francuskim ujęciu. Książka, która przynosi istotne uzupełnienie aktualnego stanu wiedzy o dziejach stosunków polsko-niemieckich.
Spisane po latach wewnętrznej walki z niechęcią i strachem wspomnienia przeżyć z czasów II wojny światowej. Traumatyczne epizody poniżenia i ucieczki przed śmiercią wydobywane z zakamarków niepamięci.
Biografia zaufanego człowieka Hitlera – jasnowidza żydowskiego pochodzenia, przez jednych uważanego za zręcznego iluzjonistę, przez innych za oszusta. Postaci do dziś budzącej wielkie kontrowersje.
Powieść, która tak jak słynny „Mefisto” czy głośny „Kabaret” stawia pytanie: jak to możliwe, że wytworni i kulturalni Niemcy mogli akceptować zbrodnie, jakie w ich imieniu popełniał Hitler.
Reportaż ze zrujnowanych wojną Niemiec. Młody szwedzki pisarz oddaje głos tym, którzy ponieśli karę za zbrodnie hitlerowskie. Ale czy słusznie? Czy odpowiedzialność zbiorowa jest sprawiedliwa?
Książka nawiązująca tytułem do powieści wybitnego francuskiego twórcy romantyzmu Alfreda de Musseta. To świadectwo trosk i trudów, które znosiło się, żyjąc w Polsce w latach 40. minionego wieku.
Oparta na faktach powieść Bogusława Wołoszańskiego odkrywa mroczny świat walki wywiadów o hitlerowskie tajemnice ukrywane w betonowych sztolniach i podziemiach zamków.
Powieść z wartką akcją, pełną zaskakujących zwrotów i niespodziewanych rozwiązań, rozgrywająca się w czasie II wojny światowej i w szczególnym roku 2001, gdy ODESSA ponownie sięga po władzę...
Jedna z najgłośniejszych książek Wiktora Suworowa! Znany rosyjski historyk, były rezydent GRU próbuje odpowiedzieć na kontrowersyjne pytanie, kto naprawdę rozpoczął II wojnę światową.
Można stracić pracę, dom, głowę, serce. Można patrzeć, jak dziecko wyjeżdża na stałe, a mąż popada w demencję. Strata to nie tylko śmierć, a żal ma wiele postaci. Ale czy można wybaczyć niewybaczalne?