Jedna z najbardziej oryginalnych powieści XX wieku! Książka uznawana za summę literackich dokonań Calvina – pełna odniesień do literatury, filozofii, historii, nauk ścisłych, jest przewrotna z samego ...
Złamane kariery, zrujnowane życie osobiste, rozbity świat wewnętrzny… Joanna Siedlecka przedstawia ciemny rewers oficjalnego życia literackiego w PRL-u.
Biograficzna opowieść o zacięciu detektywistycznym. Autor, niczym słynny bohater powieści Agathy Christie, prześledził udział Witkacego w I wojnie światowej, w mundurze carskiej armii.
Wybitny psycholog i znakomity pisarz przedstawia nowy pomysł na podręcznik dobrego pisania. Czerpiąc ze swojej wiedzy na temat języka i umysłu, podpowiada, jak tworzyć spójną i stylową prozę XXI w.
Bogato ilustrowana saga rodzinna. Zawiera wspomnienia matki pisarza, Seweryny Orłosiowej z Mackiewiczów i ojca, Henryka Orłosia, który dzieciństwo i część studiów spędził na Ukrainie.
O swoich miłościach, zdradach i przyjaźniach z największymi tego świata opowiada Marek Keller, aktor, tancerz i śpiewak „Mazowsza”, w rozmowie z Dariuszem Wilczakiem.
Wyprawy w przeszłość i rekonesanse po współczesności. W swoich dziennikach autor „Morfiny” i „Dracha” przeplata ogólnoludzkie z pokoleniowym, historyczne ze współczesnym, a oswojone z obcym.
Światowiec, esteta, celebryta PRL... Pierwsza tak osobista książka o Jarosławie Iwaszkiewiczu. Ukazuje życie pisarza, polityka, troskliwego męża i kochliwego homoseksualisty jako wielką ulotność.
Biograficzna opowieść o niezwykłych losach jednego z czołowych pisarzy okresu Młodej Polski, który swoim życiorysem mógłby obdzielić co najmniej kilka nietuzinkowych osób.
Opowieść o mistrzu pióra, autorze pierwszej powieści biograficznej o Leninie i wspaniałych opisów Kresów Wschodnich, podróżniku, którego przygodami można by obdarzyć co najmniej kilka życiorysów.
Pierwsza niebiograficzna, odważna i zaskakująca książka o Jarosławie Iwaszkiewiczu. Świeże spojrzenie na biografię „wielkiego mistrza słowa” na przekór przyjętym kanonom i utartym schematom.