Co jest istotą tytułowego „Jom ha-Kippurim” czyli judaistycznego Święta Pojednania? Czy dotyczy ono tylko wyznania mojżeszowego? I jak pokonywać stereotypy, jak okazywać sobie szacunek podczas każdej ...
Kolejny tom nigeryjskiego cyklu. Prócz sytuacji Polaków pracujących w krajach Afryki Zachodniej przedstawia stosunki polityczne i gospodarcze Polski z tymi krajami oraz perspektywy ich rozwoju.
Trzeci tom cyklu, pod redakcją Zygmunta Łazowskiego i Jerzego Wójcika, łączy cechy dwóch poprzednich, ale w odniesieniu tylko do jednej, szeroko pojętej grupy zawodowej, jaką tworzą budowniczowie.
Osobiste relacje polskich specjalistów i ich rodzin z pobytu na kontrakcie w Nigerii w latach 60. i 70. minionego wieku. Rozwinięcie pierwszej, faktograficznej części publikacji.
Michał Bakunin – jeden z ojców anarchizmu więziony za działalność wywrotową, świetny mówca, który potrafił porwać tłumy. Niniejsza książka to obraz nakreślonych przez niego polsko-rosyjskich relacji.
Rok 1989. Dla jednych koniec starego świata, dla innych początek prawdziwego życia. Co od tamtej pory zmieniło się w naszej mentalności? Na ten temat snuje swą opowieść Włodzimierz Kowalewski.
Sam mówi, że ma tożsamość izraelską i środkowoeuropejską, a polską w szczególności. I z Bogiem też rozmawia po polsku. Wspomnienia Szewacha Weissa pełne są życiowej mądrości i niepozbawione humoru.
Jak nas zmieniły wolna Polska i wspólna Europa? A może nadal oglądamy się wstecz i nie wymyśliliśmy siebie na nowo? Wybitni polscy intelektualiści pytają: kim są Polacy i jacy będą w przyszłości?