• Czy kobieta może osiągnąć sukces bez oglądania się na opinie innych?
• Jak przełamać oczekiwania i uprzedzenia otoczenia, które blokują nasze działania?
• Jak budować pewność siebie w świecie, w którym kobiece dokonania i przywództwo wciąż budzą zdumienie?
Alicja Wysocka-Świtała, odnosząca sukcesy współwłaścicielka agencji PR-owej, od lat działająca w biznesie, wiele widziała i nie ma wątpliwości, że ambicja, niezgoda, a nawet złość to siły, które służą nam w życiu zawodowym, jeśli je odpowiednio przetworzymy.
Tytułowa pozytywna furia to zaproszenie do świata, w którym my, kobiety, nadajemy ton w pracy – bez poczucia winy, przepraszania za swoją siłę i ograniczania własnych aspiracji. Jednocześnie robimy to wszystko po swojemu – wcale nie upodabniając się do męskich wzorców. Profesjonalistka może nosić kolorowe sukienki i mieć loki, może być emocjonalna, a jednocześnie lubić zdrową rywalizację, domagać się podwyżki, awansu i przede wszystkim – nie zgadzać się na wyznaczanie jej miejsca przez innych.
Alicja Wysocka-Świtała w błyskotliwie napisanej książce odwołuje się nie tylko do własnych doświadczeń, ale przytacza też wypowiedzi autorytetów z dziedziny ekonomii, psychologii, speców od wizerunku i historie tzw. ludzi sukcesu. W książce inspirację znajdą nie tylko biznesmenki, ale także dziewczyny z korporacji, nauczycielki, właścicielki małych biznesów i te z nas, które szukają swojej drogi lub po prostu chcą żyć na własnych zasadach.
✍️ O autorce ebooka „Pozytywna furia”:
Alicja Wysocka-Świtała – od dwudziestu lat zajmuję się komunikacją, a od kilkunastu współzarządzam z mężem agencją Clue PR działającą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i zdobywającą międzynarodowe nagrody.
Wychowujemy razem naszego synka Stasia, a łączenie tych dwóch ról – mamy i współwłaścicielki biznesu – uważam za swoje największe osiągnięcie. Ukończyłam dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, studiowałam też amerykanistykę. Publikuję w prasie, m.in. w „Vogue” i „Forbes Women”, a także prowadzę podcast „Pozytywna furia” na platformie Vogue. Współtworząc własną firmę i zasiadając w jury konkursów PR, nauczyłam się trzech rzeczy: zawsze warto patrzeć szerzej, nigdy nie spoczywać na laurach i przede wszystkim – próbować, sprawdzać się, mierzyć ze swoimi słabościami i startować wciąż od nowa.
– Alicja Wysocka-Świtała
📚✒️ „Pozytywna furia” ebook – rekomendacje:
✓ „Pozytywna furia” dostarczyła mi takich emocji, że musiałam ją czytać na raty. W trakcie lektury dużo myślałam o kobietach, które pomogły mi zawodowo, zostawiły we mnie ślad. Zapomniałam o nich, a dzięki tej książce mogłam je na nowo docenić. To było wzruszające. Przypomniałam sobie również o tych osobach, które nie były mi życzliwe. Zasmuciły mnie fragmenty o dyskryminowaniu kobiet, o tym, że często same sobie nawzajem szkodzą. Polecam tę pozycję również mężczyznom, bo przecież oni też muszą się mierzyć z porażkami, wchodzą w stereotypowo przypisane im role, zmagają się ze zwątpieniem. Dla mnie pozytywna furia nie ma płci, ale ma moc.
– JOANNA KULIG
✓ Coraz więcej mówi się o kobiecym gniewie, furii i sprzeciwie. I od 2020 roku szukamy coraz to nowszych sposobów na jego wyrażanie, szukamy równowagi między komunikacją a sprzeciwem, odnajdujemy się w nowej roli – kobiet, które czują własne granice. Myślę, że doświadczamy ważnej zmiany kulturowej, a ta książka będzie jej częścią. Poczytajcie, jak te historie, badania, obserwacje wspierają rewolucyjne przekonanie, że kobieta jest także człowiekiem. I sprawdźcie, co z tego możecie wziąć dla siebie, bo jest tu dużo dobra wzmacniającego waszą pozytywną furię.
– MARTA NIEDŹWIECKA, PSYCHOLOŻKA
✓ Ta książka przypomina nam, że kumulowanie frustracji, złości czy lęku może albo bardzo zaszkodzić, albo bardzo pomóc. To tak jak ze skumulowaną energią, która nieokiełznana sieje spustoszenie albo staje się paliwem transformacji. Bo to właśnie z tej potężnej siły niezgody może się narodzić „nowa ja”, która jest gotowa zmieniać świat. Swój świat.
– JOANNA CHMURA, PSYCHOLOŻKA, TRENERKA
(Opis pochodzi od wydawcy).
🔔 Jak przeczytać 📖 „Pozytywna furia” ebook?
• w aplikacji mobilnej Publio na swoim smartfonie lub tablecie (iOS, Android)
• na czytniku ebooków typu Kindle, PocketBook, inkBook itp.
• na komputerze – w darmowych programach Calibre, Adobe Digital Editions
• w przeglądarce internetowej – np. Firefox z dodatkiem EPUBReader
Po zakupie ebook pobierzesz w formatach epub/mobi/pdf (w zależności do publikacji).
🎧 Wolisz słuchać? Sprawdź, czy w Publio.pl książka dostępna jest w formacie mp3 jako audiobook „Pozytywna furia”.