Ebook „Księga czarownic” to antologia pełna magii, czarów oraz przede wszystkim czarownic. W tej książce spotkało się czternaście autorek, aby opowiedzieć magiczne historie. Tutaj każdy znajdzie coś d...
Publikacja, która przedstawia zagadnienia niepełnosprawności i zaburzeń rozwojowych u dzieci. Opracowana przez profesjonalistów, będzie nieocenioną pomocą zarówno dla praktyków, jak i dla studentów.
Czy moralność zawodowa i powszechna mogą się różnić lub być przeciwstawne? – zbiór tekstów naukowych starających się odpowiedzieć na to pytanie w oparciu o etykę zawodową różnych profesji.
Wybór prac młodych naukowców dotyczących nowego spojrzenia na glottodydaktykę polonistyczną – jak kształtują się nowoczesne standardy nauczania języka polskiego jako obcego?
Opracowanie zagadnień związanych z czasem ciąży odnoszące się zarówno do zmian, jakie zachodzą w organizmie i psychice matki, jak i przeżyć psychologiczno-duchowych ojca.
Zbiór artykułów powstałych w różnych ośrodkach akademickich, poświęconych poszukiwaniu koncepcji człowieka w szybko zmieniającym się współczesnym świecie.
Jedna z niewielu polskich prac naukowych poświęconych problematyce męskości. Młodzi badacze analizują m.in. sytuację mężczyzn w rodzinie i ich wizerunek kształtowany przez media.
Książka zawiera materiały XXXI konferencji zorganizowanej przez Zakład Estetyki UJ, przydatne zwłaszcza dla kulturoznawców, medioznawców, socjologów i historyków sztuki.
Książka gromadzi argumenty dyskusji na temat obecności kultury w nauczaniu języka polskiego jako obcego, która przetoczyła się w Polsce na przełomie wieków.
Nieocenione źródło wiedzy dla psychologów, pedagogów i nauczycieli, którzy chcą rozszerzać swoje kompetencje zawodowe i wzbogacać warsztat terapeutyczny.
Zbiór artykułów, który pomoże lepiej zrozumieć zarówno przyczyny zespołu Downa, jak i potrzeby osób dotkniętych tą chorobą oraz ich rodzin. Przybliży aspekty medyczne zaburzeń i stosowane terapie.
Zbiór prac literaturoznawczych mających na celu przybliżenie pisarstwa kobiet w dobie PRL-u. Kobiece pisanie traktowane tu jest jako część procesu kulturowego, nie zaś margines czy eksces.
Kraina szczęśliwości czy zacofana prowincja? Książka przedstawia obraz Galicji z wielu punktów widzenia oraz podejmuje polemikę ze sprzecznymi mitami, którymi obrosła.
Autorzy zebranych w tomie esejów piszą o Ameryce – przedmiocie mitów, legend i wzajemnie wykluczających się interpretacji, zadziwiającym i fascynującym zarazem.
Tom stanowi kontynuację „Prac z Historii Sztuki” i zawiera zbiór rozpraw, przyczynków, recenzji i omówień autorstwa pracowników i współpracowników Instytutu Historii Sztuki UJ.
Praca zbiorowa z dziedziny nauk pomocniczych historii, której zadaniem jest dopełnienie wiedzy historyków w odniesieniu do geografii historycznej, chronologii i metrologii.