Sześć opowiadań znanego publicysty Bronisława Wildsteina: „Przyszłość z o.o.”, „Pralnia, czyli Czy może to być przypadek?”, „Ostatni człowiek”, „Kaukazinwest albo mężczyźni z Kaukazu”, „Dom pod lasem”, „Nietaktowna śmierć”. Ta książka to głos w dyskusji na temat etosu „Solidarności”, pokolenia, które walczyło o niepodległą Polskę, by po latach ze zdumieniem odkryć, że bezpowrotnie utraciło godność. To głos dziennikarza i publicysty, a zarazem świadka i uczestnika tamtych wydarzeń.
„Wildstein opowiada o szwoleżerach «Solidarności», którzy po 1989 r. zaczęli grzęznąć w niejasnych układach politycznych, dwuznacznych interesach, moralnych oszustwach i cynicznych zachowaniach. (...) To bohaterowie z pierwszych stron gazet, niekiedy nasi dobrzy znajomi, przyjaciele, koledzy, dziś cwaniacy, którzy kpią z połamanych skrzydeł własnej młodości. Wildstein pyta w swych opowiadaniach, jak to się stało? Z czym i z kim przegrali? Rzecz jasna, jak w każdej prawdziwej opowieści, wszelkie podobieństwo do rzeczywistych postać czy zdarzeń jest w tych utworach przypadkowe”.
Włodzimierz Bolecki
„W jaki sposób Wielka Transformacja Ustrojowa przemełła solidarnościowy plan zbawienia Polski i świata, zastępując górne ideały ekonomicznym, mentalnym i moralnym panowaniem Urbanlandu – każdy, kto chciałby wzbogacić swoją wiedzę na ten swoistą tajemnicą okryty temat, musi sięgnąć po «Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością». Po kipiący złością, wisielczym humorem i pasją rozliczeniową zbiór opowiadań upokorzonego dysydenta”.
Tomasz Burek