Autobiografia intelektualna jednej z najbardziej tajemniczych postaci literatury polskiej 2. połowy XX w. Sztuka łączy się w niej z życiem, a refleksja z chłodnym oglądem emigracyjnej rzeczywistości.
Wyprawy w przeszłość i rekonesanse po współczesności. W swoich dziennikach autor „Morfiny” i „Dracha” przeplata ogólnoludzkie z pokoleniowym, historyczne ze współczesnym, a oswojone z obcym.
Zbiór utworów prozatorskich Charlesa Bukowskiego, które od ukazania się w podziemnych gazetkach, periodykach literackich, a nawet w pismach pornograficznych nigdy potem nie zostały wydane drukiem.
Pierwsza książka Marka Bieńczyka po otrzymaniu Nagrody Literackiej „Nike”. Zbiór esejów, w których autor rejestruje to, co w życiu najbardziej ulotne, i daje wyraz pochwale bytu.
Zapiski, refleksje, przemyślenia filozoficzne, utwory prozatorskie najważniejszego i najciekawszego spośród dziewiętnastowiecznych pisarzy polskich, skazanych przez potomność na niepamięć.
Tomik poezji, w którym czar uczuć łączy się z zachwytem nad światem. Jest świetnym dowodem na to, że życie jest piękne – wystarczy tylko spojrzeć na nie w odpowiedni sposób.
Eseje o prozaiku „u źródeł” życia, miłości i twórczości, inspirowane życiem samego Stendhala, dla którego piękna ciotka i inne kobiety były źródłem fascynacji i obiektami namiętnego pożądania...
Julia Hartwig – niekwestionowana „dama polskiej poezji” – w szczerej rozmowie z Arturem Cieślarem o tym, jak dostrzegać piękno w każdej, nawet najzwyklejszej chwili.