Zobacz inne numery
(4)
Wydawane przez Fundację Ośrodka KARTA pismo historyczne zajmujące się XX-wiecznymi dziejami Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.Prenumeruj
Paweł Dybel, znawca historii psychoanalizy, prezentuje wyniki nowego etapu własnych badań w tej dziedzinie. Zbiór esejów i studiów ukazuje w nowym świetle myśl estetyczno-literacką Stanisława Przybysz...
Burzliwie przyjęta przez krytykę i publiczność autobiograficzna opowieść, łącząca narrację o życiu autora z refleksją filozoficzno-moralną. „Kartki z dziennika” nikogo nie pozostawią obojętnym. Zachęc...
Poruszająca książka o kobiecie – samotnej matce, pozbawionej środków do życia i zdolności do ich znalezienia, a mimo to wciąż poszukującej. Ważny głos w dyskusji o emancypacji.
Klasyka światowej literatury dla dzieci! Czarująca opowieść o przygodach, które spotkały Dorotkę w krainie rządzonej przez tajemniczego Czarnoksiężnika.
W tym znakomitym thrillerze Jeffery’ego Deavera nic nie jest tym, czym na początku się wydawało... To idealna lektura dla wszystkich, którzy lubią wyrafinowane zagadki i wartką akcję.
Poruszająca książka o kobiecie – samotnej matce, pozbawionej środków do życia i zdolności do ich znalezienia, a mimo to wciąż poszukującej. Ważny głos w dyskusji o emancypacji.
Zbiór sześciu opowiadań wznowionych po ponad stu latach od pierwszego wydania. Autor pokazuje ludzi opętanych obsesjami, które zawładnęły ich życiem, maniaków wymykających się wszelkim diagnozom.
Powieść polityczno-obyczajowa Juliana Ursyna Niemcewicza – pisarza publicysty, jednego z czołowych twórców polskiego oświecenia i epoki przedromantycznej.
Jan Kochanowski zapisał się złotymi zgłoskami w historii literatury polskiej. Warto wiedzieć, że był nie tylko wyśmienitym poetą, lecz również uznanym prozaikiem, epistolografem i teoretykiem języka.
„Rozbitki” to sztuka w konwencji komedii społecznej piętnująca przywary polskiego ziemiaństwa. Stanowi trafną diagnozę stanu społeczeństwa z czasów zaborów.
Kopciuszek to jedna z najpopularniejszych baśni na świecie. Dlaczego? Ponieważ pokazuje bogactwo ludzkich uczuć, z których tylko te dobre prowadzą do szczęścia.