Powieść o wymowie antyreżimowej, w pierwszym wydaniu okaleczona przez cenzurę. Napisana z perspektywy młodego elektryka, a szerzej – klasy robotniczej, opowiada o okresie stalinizmu. Przez wielu uważa...
Zbiór opowieści o homo sovieticus – o jego nadziejach i rozczarowaniach, frustracji wynikłej ze zderzenia z nową, nieznaną mu rzeczywistością. Uznany we Francji za najlepszą książkę 2013 roku.
Jedna z najlepszych powieści dwudziestolecia międzywojennego. W jej ekranizacji, wyreżyserowanej na początku XXI w. przez Filipa Bajona, wystąpiła plejada gwiazd polskiego kina.
Antologia kilkudziesięciu tekstów, w których najtęższe umysły kilku epok zgłębiają różne aspekty wolności – w etyce, polityce i gospodarce. Książka przygotowana przez czołowego polskiego ekonomistę.
Książka „Sacrum i rewolucja” przedstawia relacje między religią i socjalizmem, a także analizuje język religijny oraz symbole i czynności religijne wykorzystywane w polityce.
Jeden z najlepszych utworów dwudziestolecia międzywojennego w wersji audio. Zyskał olbrzymią popularność i doczekał się ekranizacji już w 1928 r., zaledwie cztery lata po pierwszym wydaniu!
Ebook „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to jeden z najlepszych utworów dwudziestolecia międzywojennego, zyskał olbrzymią popularność i doczekał się ekranizacji już w 1928 r., zaledwie cztery lata po ...
Jeden z najlepszych utworów dwudziestolecia międzywojennego z omówieniem. Zyskał olbrzymią popularność i doczekał się ekranizacji już w 1928 r., zaledwie cztery lata po pierwszym wydaniu!
Dwa ustroje, dwie różne ideologie – komunizm i liberalna demokracja. Dużo je dzieli, ale i nadspodziewanie wiele łączy, co dobitnie pokazuje książka prof. Ryszarda Legutki.
Zbiór wywiadów o dławiącym życie gnijącym socjalizmie, witalnym, lecz coraz bardziej nieludzkim kapitalizmie oraz współczesnej polskości – widzianych krytycznym okiem Agaty Bielik-Robson.
Krytyczny przewodnik po pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku – od ataku na World Trade Center po kryzys finansowy. Jak ocenia ten czas autor głośnej „Rewolucji u bram”?
O Japonii zapomnieliśmy, Irlandia zbankrutowała, a może da się zbudować nad Wisłą drugą Szwecję? Polscy i szwedzcy eksperci przyglądają się blaskom i cieniom państwa opiekuńczego.