Kiedy produkcje, takie jak „Lśnienie” Kinga, „Mała Miss” czy „Californication”, niosą ze sobą jedynie niewymagającą rozrywkę, a kiedy stanowią okno, przez które można podglądać dzieła kultury?
Samouczek dla każdego, kto chce poszerzyć zasób brytyjskiego słownictwa używanego w mediach. Opanowanie materiału z kursu pozwala m.in. na swobodne oglądanie telewizji i czytanie artykułów prasowych.
Zbiór najważniejszych wywiadów publikowanych w magazynie Press w roku 2014. Pokazuje, że mimo zmian we współczesnym świecie zawód dziennikarza nadal może być fascynujący.
Zbiór artykułów, w których rozważana jest rola psychologii w kontekście kontaktu człowieka z mediami – głównie telewizją i internetem – oraz nowymi technologiami.
Opracowanie poruszające dwie istotne kwestie, które pojawiają się w przekazach medialnych: przemocy w telewizji i oddziaływania tego zjawiska na odbiorcę oraz często podejmowanego tematu zdrowia.
Telewizyjne debaty polityków potraktowano jako materiał badawczy służący wyciągnięciu wniosków na temat jakości polskiego dyskursu publicznego i scharakteryzowaniu współczesnego języka polityki.
W świecie mass mediów wzrasta liczba i znaczenie telewizji regionalnych. Jaką funkcję spełniają? To zagadnienie analizuje w swojej książce Agnieszka Rogulska.
Świat mediów oferuje dzieciom i młodzieży nieograniczone możliwości rozrywki, komunikacji interaktywnej, poznawania rzeczywistości. Wiele osób nie potrafi jednak z nich racjonalnie korzystać...