Książka ze znakomitej serii „Mistrzowie Psychologii”. Czy ludzie myślą o śmierci? Czy zwykły człowiek boi się jej? Dlaczego niektórzy decydują się na samobójstwo? Czym jest teoria opanowania trwogi?
Fascynująca podróż po świecie ludzkiego poznania. Autor ukazuje, jak w miarę starzenia się mózgu umysł rośnie w siłę, a jego użytkownik zyskuje mądrość. Rewolucyjna książka o starzeniu się i myśleniu.
Monografia, która stanowi pierwszą wśród polskich publikacji naukowych tak rozległą próbę zebrania wiedzy na temat wysiłkowych uwarunkowań sprawności funkcjonowania intelektualnego.
Jak zbudowany jest mózg, w jaki sposób działa, jak zmienia się pod wpływem nauki – troje mistrzów popularyzacji wiedzy o tym organie zaprasza w fascynującą podróż po świecie ludzkiego poznania.
Obudź swój mózg! Rozruszaj szare komórki! Pamięć można wyćwiczyć! Dołącz do grona osób, która zawsze chcą być na czasie, i obok joggingu uprawiaj neurofitness. Pomoże Ci w tym niniejszy poradnik.
Poradnik, który uczy myśleć na pełnych obrotach. Bestseller „New York Timesa”, przełożony na 18 języków i uznany za jedną z najważniejszych pozycji ruchu mindfullness. Kreatywności można się nauczyć!
Tom esejów, w których autorzy podejmują zagadnienia związane z naturą umysłu, kwestie językowe oraz kwestie z pogranicza filozofii i kognitywistyki religii.
Autor „Inteligencji emocjonalnej” tym razem wprowadza nas w zagadnienia związane z uwagą i podpowiada, jak za pomocą jej koncentracji można osiągnąć doskonałość i pełną kontrolę nad swoim życiem.
Słynny traktat z jeszcze bardziej znanym zdaniem: „Myślę, więc jestem” – dzieło Kartezjusza, które stało się jednym z kamieni milowych nowożytnej filozofii.
Książka, w której wybitny naukowiec rozkłada inteligencję na czynniki pierwsze, by przerzucić most nad przepaścią oddzielającą nasze umysły od umysłów naszych przodków sprzed stu lat.
Unikatowe w polskiej literaturze studium rekonstruujące struktury teorii neurokognitywnych, które pozwalają wyjaśnić tajemnice funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Książka prezentuje interdyscyplinarne dociekania na temat ludzkiego umysłu, które ukazują „biologię świadomości” oraz pozwalają budować obraz człowieka jako bytu mózgowego i cielesnego.
Autor stawia pytanie, czy ludzie różnią się sposobem, w jaki funkcjonuje ich uwaga, oraz odpowiada na nie w kontekście nauki o umyśle człowieka i jego osobowości.