Zobacz inne numery
(3)
Jedyne w Polsce czasopismo poświęcone kryminologii. Publikuje monograficzne opracowania wyników badań nad przestępczością, prezentacje koncepcji teoretycznych w kryminologii, opracowania historyczne.
Kto kryje się za postacią Maćka Chełmickiego z „Popiołu i diamentu” i jakie były jej prawdziwe losy? Biografia, która odsłania kolejną kartę historii pokolenia skazanego przez PRL na zapomnienie.
Zbiór opowiadań, które przenoszą nas w czasy nie tak dawno minione. Otwierają świat trudnych wyborów, sytuacji bez wyjścia, wojennej przemocy i wcale niewesołej PRL-owskiej rzeczywistości.
Kryminał z okresu międzywojennego o dochodzeniu sprawiedliwości i poszukiwaniu wsparcia u dawnych przyjaciół. Czy do Alfreda Welskiego po latach więziennej udręki wreszcie uśmiechnie się szczęście?
Wstrząsający dokument o najgłośniejszych zabójstwach dzieci, z których większość miała miejsce na terenie naszego kraju. Historie opatrzone komentarzem profilera policyjnego.
Szczegółowa, oparta na od niedawna dostępnej dokumentacji historia stalinowskich zakładów karnych i miejsc odosobnienia przedstawiona z perspektywy życia codziennego uwięzionych.
Grazia Deledda była drugą kobietą uhonorowaną Literacką Nagrodą Nobla. Oto powieść, w której z finezją i literackim zacięciem opisuje długie i ciężkie życie pewnego niewinnego skazańca...
Mocny debiut literacki, który zapewnił Andrzejowi Stasiukowi osobne miejsce w polskiej literaturze. Brutalny, naturalistyczny obraz uwięzienia w celi i we własnym umyśle.
Historia głównego bohatera dowodzi, że czasem trzeba znaleźć się na samym dnie, by zdobyć upragniony spokój. Powieść oparta na prawdziwych zdarzeniach.