Zobacz inne numery
(98)
Czasopismo z bogatą infografiką, na którą składają się mapy, zdjęcia i reprodukcje dokumentów z epoki. Każde wydanie to monograficzny obraz wybranego okresu z historii Polski, Europy i świata.
Nowa, długo wyczekiwana powieść Szczepana Twardocha. "Pokora" to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznyc...
Wciągająca powieść, wartka, pełna emocji i humoru, która zawiera najważniejsze motywy całej twórczości Cercasa: żywą, wielowymiarową i nieuchwytną naturę bohaterstwa, upór w walce o przetrwanie i cięż...
Zobacz inne numery
(23)
Czasopismo popularnonaukowe o tematyce historycznej adresowane do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych historią Polski i świata. Bogactwo wiedzy, ciekawostek, anegdot.
Szły na wojnę w sukienkach. Strzelały, wysadzały, opatrywały rany żołnierzy. Po wojnie mężczyźni nie dopuścili ich do głosu. Dlaczego? Tę zagadkę analizuje w swoim reportażu Swietłana Aleksijewicz.
Subiektywny wybór poezji jednego z najwybitniejszych poetów pokolenia Kolumbów, dokonany z okazji 95 rocznicy urodzin autora. Wszystkie recytowane utwory opatrzone zostały ilustracjami dźwiękowymi.
Siedemnastowieczny świat piratów, targów niewolników, wojen i przemyślnych bohaterów... Zachwyca przygodami, o których teraz można już tylko przeczytać na kartach książek takich jak ta.
Wyniesiony z błota kompanii karnej i przywrócony do rangi kapitana, Reinhardt szykuje swoich ludzi do wykonania misji, która ma szansę zakończyć trwającą już ósmy rok Wielką Wojnę...
Antologia utworów współczesnych pisarzy koreańskich. Zbiera opowiadania, w których odbicie znalazły tak trudne doświadczenia jak okupacja japońska i podział kraju oraz aktualne problemy społeczne.
Opowieść kondotiera z wojennych starć w byłej Jugosławii – okrutna, straszna, wciąż „pachnąca prochem”. Przynosi niepokojąco aktualny obraz „mechaniki konfliktu” w kontekście wydarzeń na Ukrainie.
Reportaże, które z wnikliwością i empatią pokazują piętno, jakie wojna odciska na zwykłych ludziach, żołnierzach, także tych z misji pokojowych, i korespondentach z pierwszych linii frontu.