Książka wybitnego lekarza psychiatry. Zawiera rozważania o seksualnej naturze człowieka i dowodzi, jak trudno jest w tej dziedzinie ludzkiego życia postawić granicę między normą a patologią.
Książka poświęcona diagnozowaniu i terapii osób z zaburzeniami psychicznymi oraz budowaniu relacji z pacjentem na fundamencie zrozumienia i wczuwania się w jego cierpienie.
Książka oparta na wieloletniej praktyce wybitnego lekarza. Zbiera i porządkuje dane dotyczące zakłóceń życia psychicznego, a jednocześnie pokazuje głęboko humanistyczny wymiar medycyny.
„Wstęp do psychiatrii” oraz „Kierunki humanistyczne w psychiatrii” – dwa studia prof. Kępińskiego w jednej książce pokazującej relację lekarza z chorym jako spotkanie z drugim człowiekiem.
Eseje z pogranicza filozofii i medycyny układające się w fascynującą opowieść o zawiłościach psychiki człowieka i jej wpływie na jakość ludzkiego życia.
Głęboko humanistyczna książka poświęcona schizofrenii. Nie tylko klasyfikuje objawy, lecz także wprowadza w świat przeżyć chorego i pokazuje bogactwo jego fantazji i myśli.
Książka z cyklu monografii profesora Antoniego Kępińskiego. Oryginalnie i przystępnie przedstawia smutek, stany nerwicowe i depresję, występujące w chorobach i towarzyszące człowiekowi na co dzień.
Jedna z książek wybitnego polskiego psychiatry. Dzieło, które przeszło już do klasyki literatury humanistycznej. W profesjonalny, ale przystępny sposób oswaja z różnymi rodzajami dręczącego nas lęku.
Co determinuje nasze zachowanie? Jakie są typy osobowości? Ostatnia książka Antoniego Kępińskiego, wielkiego lekarza-humanisty, to arcyciekawa opowieść o tajemnicach psychiki człowieka.
Jeszcze nikt tak nie pisał o wielkiej historii jak Max Hastings! Polska premiera współczesnego reportażu o piekle, które rozpętało się na świecie w 1939 r. i trwało aż 5 lat.
Jak działał system, w którym żyliśmy? – pyta wybitny historyk. Jego książka to wyczerpujący opis nie tylko mechanizmów działania aparatu państwowego PRL-u, lecz także działań polskiej opozycji.