Klasyka literatury dla dzieci. Intensywna nauka, zawieranie pierwszych przyjaźni, zdobywanie wiedzy, o tym, co jest w życiu najważniejsze – pięć lat spędzonych w szkolnych murach na pewno nie pójdzie ...
Wspomnienia z lat młodości spisane przez przedwojennego polskiego dyplomatę – intrygująca, pełna refleksji opowieść o nieistniejącym już świecie, uzupełniona zdjęciami z archiwum rodzinnego autora.
Przeczytaj o Lublinie z 1876 roku w przewodniku z tamtych lat. Fascynująca przygoda dla każdego, kto ma w sobie żyłkę historyka i turysty. Wydanie wzbogacone o stare zdjęcia miasta.
Biografia jednej z głównych postaci życia kulturalnego Polski w okresie zaborów. Świetnie nakreślony portret. Pozwala lepiej zrozumieć dzieła poetki. Ukazuje autorkę „Roty” jako żywego człowieka.
Intensywna nauka, zawieranie pierwszych przyjaźni, zdobywanie wiedzy, o tym, co jest w życiu najważniejsze – pięć lat spędzonych w szkolnych murach na pewno nie pójdzie na marne.
Historia polskich zesłańców przemocą oderwanych od miejsc swojego zamieszkania i wygnanych na Sybir. Wstrząsające świadectwo prób ich ucieczki i powrotu do kraju.
Praca, która ukazuje proces odbudowy państwa polskiego z perspektywy skomplikowanej wzajemnej polityki Austro-Węgier i Niemiec w czasie I wojny światowej.
Interdyscyplinarna praca, w której autor nawiązując do historii polityki, filozofii i historii prawa, przygląda się kluczowym kwestiom dotyczącym narodu i państwa w polskiej myśli konserwatywnej.